| Simply123 a întrebat:

Anul asta termin facultatea si vreau sa dau licenta prietenului meu care a terminat anul trecut aceeasi facultate. Se poate?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca prietenul tau NU a depus teza de licenta se poate, desi nu este legal sa folosesti sclavi (daca prietenul tau a facut-o pentru tine, esti obligata sa ii platesti munca). daca el a depus-o, evident ca nu se poate, ar fi plagiat si asta este infractiune

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de facultate insa majoritatea iau la verificat cateva licete (vreo 25%) in fiecare an si le baga intr-un soft pentru plagiat, unde sunt licentele din anii trecuti si mai multe lucrari stiintifice. Daca il prind e posibil sa fii facut facultate degeaba si pe deasupra sa fii si tu tras la raspundere.

| Simply123 explică:

Sa inteleg ca a fodt inregistrata la facultate si pot vedea ca a fost anul trecut. Deci nu se poate...