| Gabrielda a întrebat:

Anul asta termin si eu liceul si trebuie sa stiu deja la ce facultate sa dau. Sunt profil mate-info si tot asta vreau sa urmez. Vreau sa dau la Universitatea din Bucursti pe domeniul matematica sau informatica. Insa nu stiu cu exactitate in ce consta fiecare. Asa ca vreau sa aflu mai multe infrmatii despre ele ( ce ore importante se fac si ce ar trebui sa stiu/ si ce te poti angaja daca urmez domeniul de matematica).
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Ai mai multe sanse sa te angajezi cu informatica.

| PatruCalin a răspuns:

Cele mai multe șanse le ai cu informatica.Îți poate deschide drumul in IT
Cu matematica ai cele mai mari șanse să ajungi profesor