| MirceaBade31 a întrebat:

Salut, anul asta trec in clasa a 8 a si sunt foarte in urma la matematica, la romana stau foarte bine, dar la matematica sunt in urma cam din clasa a 5 a, ce pot face? Daca fac meditatii tot anul si imi dau interesul pot lua macar un 7 la examen? Nu stiu ce sa fac, sunt foarte in urma.

8 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Cum ai ajuns in clasa 8-a daca tu stii matematica doar de clasa 5-a?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci meditații, dar bineînțeles trebuie să îți dai interesul. În plus sunt lecții pe internet... poți găsi filmulete pe Youtube de matematică grupate pe lecții si explicate foarte bine...te va ajuta mult zic eu.

| aneliram a răspuns:

Daca faci meditatii mai des (cel putin de 2 ori pe sampamana) + multe exercitii, posibil.

| Anonima163333 a răspuns:

Mai ai caietele din clasele a V-a, a VI-a si a VII-a?
Daca le mai ai, uita-te in ele, incepand cu cel din a V-a.
Fa exercitii pentru fiecare clasa, recapituleaza TOT vara asta. Minim 2 ore pe zi.
Nu trebuie sa fii un GENIU ca sa stii matematica macar de un 8, ii destul sa faci 30 de minute de exercitii intr-o zi.
Uite, pentru a VIII-a, cumpara-ti o carte cu Modele de Teste pentru Evaluarea Nationala.Eu trec in clasa a VII-a si mi-am luat doua culegeri de la Editura Paralela 45.Vei gasi si tu ce ai nevoie acolo.
Mult succes la invatatura!

| DanaDaniellllla a răspuns:

Profita de vacanță și fă exerciții, vei găsii și lecții online

Răspuns utilizator avertizat
| DanaDaniellllla a răspuns (pentru MirceaBade31):

Caută pe internet: lecții matematică ( găsești pe YouTube cât și pe pagini create special de profesori pasionați de mate)

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

In primul rând calmează te
Încearcă să lucrezi, cu cât gresteti mai repede cu atat înveți mai repede.
Teoretic ar trebui sa faceti pregătire și la scoala, cel puțin așa ar trebui ( la mine asa a fost)
Vorbeste cu părinții tăi, sa faci pregătire, nu e o rusine sa vrei sa înveți
Eu cred ca o sa te descurci si o sa iei o nota mare, cu putina munca!
Baftă multă