| Ciaordel a întrebat:

Salut! Anul trecut in vară s-au asfaltată drumurile prin sat și eu am fost plecat din țară. Vreau sa sparg sa trec dintr-o parte in alta de drum pentru țeava de gaz.Am voie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai voie doar cu aprobarea proprietarului drumului, daca este de interes local atunci cu aprobarea primariei comunei.
Si aprobare o sa primesti doar daca nu exista vecini, pe partea ta, care au tras tevi din conducta principala.

| Simpatic a răspuns:

De unul singurl nu ai.Cu aproabare ai, imi dau seama ca daca primesti aprobare ai sa si asfaltezi acea portiune pe care o spargi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai voie cu aprobare de la furnizorul de gaz și de la primărie. După execuția lucrării ai obligația să aduci drumul la starea inițială.