| xDAVIDx19 a întrebat:

Anul viitor merg la liceu si nu prea sunt decis cam pe ce profil as vrea. V-as ruga sa imi recomandati unul mai lejer in care sa nu se exagereze cu matematica sau romana si de preferabil cam fara biologie ca nu prea le am cu ea.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Când mergi la un liceu trebuie să te gândești la o meserie pe care trebuie să o înveți și din care să trăiești tu și viitoarea ta familie.
Și cu cât un liceu este mai ușor, cu atât vei învăța o meserie slab plătită.
Sfatul meu este să cauți un liceu care te învață să practici ceea ce ți-ar place să faci. Și ceea ce ți-ar place să faci trebuie să cunoști bine, chiar dacă la alte materii vei fi mai slab.
Tu trebuie să intri la un liceu cu scopul de a învăța să faci lucrul care îți place.

| AnastasiaK a răspuns:

La cum ai inceput, poti sa te duci la profesionala direct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie sau Sțiințe Sociale. Acolo se face Matematică doar de două ori pe săptămână din câte știu iar Biologie parcă nu se face deloc.

| RaduRobertRO a răspuns:

Nici matematica si nici romana, la liceul maghiar poate happy glumesc, nu merge nici una nici alta, poate la arte sa fie mai lejer.