Întrebare recomandată | theeternal a întrebat:

Anul viitor voi termina facultatea și mă gândesc sa aplic pentru un program de master în Coreea de Sud.

Care sunt pașii care trebuie urmați pentru a aplica? Ce test de limba ar trebui sa dau? Mă voi descurca doar cu limba engleză (în primă fază măcar)?

Also, ma interesează și partea financiară: cum sunt taxele de școlarizare, cum se poate obține finanțare de la stat (if possible).

Dacă a avut cineva oportunitatea sa studieze în Coreea de Sud, let me know. Your opinion is highly valued happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intereseaza-te la Ambasada Coreeana!