| Kartoffel a întrebat:

As aprecia daca cineva mi-ar putea spune ce optiuni am dupa terminarea liceului pe profil mate-info. Ce facultati pot urma si ce meserie pot sa am?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu contează profilul din liceu. poți merge la ce facultate vrei.

| Hemera a răspuns:

Daca terini mate-info poti face orice.In momentul de fata cele mai bune variante sunt politehnica sau informatica pura. Daca iti place matematica in special, dar si daca iti va placea informatica.Mereu e nevoie de specialisti IT, dar tu poti face orice.De la real e mai simplu sa mergi oriunde pentru ca faci de toate.