| Tenzor20 a întrebat:

As avea și eu nevoie de un sfat de la voi.
Deci, eu nu prea am învățat la școală deoarece îmi "era lene" dar aveam capacitatea de a învăța, acum sunt in clasa a 9-a la un liceu de construcții și nu prea îmi place așa de mult, vreau să mă transfer la alt liceu cu profil de filologie. Dar nu știu sigur daca fac față. Și m-am gândit să învăț vara aceasta la matematică, fizică pentru că sunt afon, nu prea știu deloc.
Ce ziceți, merită să învăț și să mă transfer?
Mulțumesc pentru timpul pe care l-ați acordat citind acest discurs.

2 răspunsuri:
| JaneEyer a răspuns:

Daca te vei transfera la filologie nu vei avea nevoie de matematica sau de fizica decat in clasa a 10-a, pentru ca dupa nu vei mai face niciuna din ele. Iti recomand sa citesti multe carti si sa inveti poezii daca vrei sa te transferi la filologie, pentru ca asa iti antrenezi memoria. Dupa ce o sa te obisnuiesti sa inveti din nou, o sa fie mult mai usor.
Apropo, ce ai postat tu nu este un discurs.
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Tu esti singurul care poti raspunde la intrebarea cu meritatul, ca nu-i pielea sau viata noastra in joc, ci a ta!
Daca tu crezi ca merita efortul, atunci este bine sa te apuci serios de invatat, ca sa poti sa te transferi.