| Eu24 a întrebat:

As dori sa invat o noua limba.
Aveti idee ce se cauta acum?
Ma gandeam la spaniola sau italiana.
Ce parere aveti?
P.S. Nu stiu daca am ales corect categoria.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai degraba limba germana. Se pare ca are viitor.

| Doub a răspuns:

Invata germana.

| SkyPilot a răspuns:

Spaniola. Ca roman o inveti usor. Exista o cultura imensa in limba spaniola, nu te vei plictisi. In italiana nu e chiar asa happy In plus, cu spaniola te intelegi cu o mare parte a locuitorilor acestei lumi (cu italiana iarasi nu e chiar asa).

| pufulescu a răspuns:

Invata germana! Ai enorm de multe posibilitati de a studia si mai apoi lucra in acea tara!

| Kyılε a răspuns:

Italiana.E mai usoara ca spaniola, parerea mea.

| AdrianaDragan999 a răspuns:

Italiana mi se pare o limba destul de draguta, asa ca ai putea sa o incerci. Cred ca ti-am fost de ajutor.