| zNetIII a întrebat:

Salut, as dori sa stiu daca o persoana care a incheiat studiile in Germania si a obtinut diploma Fachabitur poate depune cu aceasta diploma la o universitate din Romania, multumesc!

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sa depuna ce anume? Nu poti fi mai clar? Nu se intelege ce anume doresti sa faci.
Ce sa inteles,este ca ai o diploma de studii facuta in Germania,obtinuta acolo,asta se intelege.
Mai departe e vag,vrei sa depui cu diploma asta ce anume la universitate in RO?
Tu stii ce ai vrut sa spui,eu zic ca e mai bine sa reformulezi.

Vrei sa depui cerere de angajare,vrei sa ce anume? Spui ca ai avea diploma Fachabitur laughing eu cred ca ar fi fost bine sa si spui cei diploma aia,te afli pe un website romanesc,deci nu stiu romanii cei diploma aia sa poata spune ceva.

Asa ca reformuleaza,spune mai exact ce este acea diploma si vei primi un raspuns.

Dar ca idee,indiferent ce vrei sa facim, cel mai indiciat este sa te adresezi la universitatea din RO unde doresti sa faci, tu stii ce.

O sa spui ca as fi putut cauta pe net cei aia diploma Gach bla bla, sincer nu-s curios sa stau sa caut, nici nu vad cine ar fi, de vrei un raspuns din partea cuiva ai face bine sa spui tu cei cu diploma ce o ai.

| Frank51 a răspuns:

De ce n-ar putea?

| NisipLaMare a răspuns:

Poti, trebuie tradusa si legalizata in limba Romana.