| ArchWord a întrebat:

Salut! As dori sa stiu si eu daca considerati ca ar fi timp destul, incepand cu anul scolar viitor (septembrie 2021), ca sa invat chimia (clasa 10 a si a 11 a + eventual chimia generala) in doar 1 an, tinand cont ca as incepe clasa a 12 a si as vrea sa dau admiterea la medicina. De asemenea, daca stiti vreun site/canal Youtube care sa ofere toata teoria necesara facultatilor de medicina (cea organica este in proportii mari aceeasi la mai toate) care sa ma ajute, pana atunci. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da, ai destul timp, daca profiti de el. Nu stiu canale de YouTube, oricum, in general, videourile de acolo sunt niste aberatii (multe lucruri sunt gresite, foarte greu gasesti chestii corecte, complete si bine explicate pe internet, gratuit). Iti recomand sa faci pregatire / sa iti iei o carte in care ai chimia bine explicata. (sunt carti pentru admiterea la medicina si ai tot ce ai nevoie acolo)

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Timpul e destul.

| ArchWord explică (pentru sadrian46):

Tinand cont ca sunt cam paralel cu chimia deoarece nu mai tin minte mai nimic din ce am invatat pana in clasa a 10 a, si faptul ca nu mai fac chimie din clasa a 10 a, sper doar sa pot face fata. Multumesc oricum de incurajare si de raspuns!

| virginel3 a răspuns:

Cu siguranta, eu personal am invatat 2 ani de chimie in mai putin de 1 an,

| virginel3 a răspuns (pentru virginel3):

Canale bune ar fi Lectii virtuale si winschool daca ai nevoie de o remprospatare a memoriei de la zero, Dar poti sa cauti si manuale online sau sa inveti scoarta scoarta din wikipedia, eu am folosit un amestec din cele 3, succes!