| kuzican a întrebat:

Saluthappy
As vrea sa imi recomandati o carte de psihologie cu notiunile elementarebig grin.
Anul asta trec a10a si fac psihologie dar pe langa manual as vrea sa imi cumpar o carte de psihologie sa ma documentez mai bine. Credeti ca ma puteti ajuta? Nu vreau sa imi spuneti o editura sau un nume luat de pe google( acolo pot sa caut si eu) as vrea daca se poate o editura pe care o aveti sau ati citit-o.
Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| Artemiss a răspuns:

Andrei Cosmovici - PSIHOLOGIE GENERALA
Am fost si la olimpiada si cartea asta ma ajutat... mi-a recomandat-o dirigu care e de psiho...si daca vrei pe viitor sa dai cumva la fac de psiho tot de cartea asta ai nevoietongue

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ce manual ai? Care dintre ele?

| psiholoaga a răspuns:

Sunt 4 manuale alternative. Golu ti-l recomand fiindca e foarte complex, dar abstract si plictisitor, iar Neculau fiindca are o abordare amuzanta, cu exercitii, explicatii etc. si asa intelegi mai usor ce spune Goluhappy. Bafta. Fii atenta la primele lectii, cu procesele senzoriale, ele sunt baza si daca prinzi primele notiuni, iti va fi mai usor pe masura ce inveti despre procese complexe, cum ar fi gandirea.

| Diva a răspuns:

Aici gasesti carti de pshiologie free in format pdf:http://www.cartiaz.ro/index.php?option=cat&id=18&pag=1
Bafta

| kuzican explică:

Va multumesc.
Pentru psiholoaga : Nu stiu inca ce manual o sa ambig grin