| RazvRazvan5456 a întrebat:

As vrea sa ma mut la alt profil, adică la științe sociale, in clasa a 12 a.
Vreau sa va întreb, la ce se da bacul scris? La 3 materii, nu?
Română obligatoriu, istoria este tot obligatorie? Știu ca apoi ai o proba la alegere, Geografie, sociologie, psihologie si mai știu eu ce. Eu as vrea sa dau bac doar la Romană, Istorie si geografie, pot așa? La filologie se dă asa, ma gândesc ca si aici. Nu ma interesează alte materii gen sociologie si mai știu eu ce. Doar istorie, geografie si romană.
Si as vrea sa mai știu dacă materia la geografie ai istorie sunt doar de clasa a 12 a?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La materiile astea dau mai toți pentru ca la geografie e foarte ușor sa iei 10 și e și frumoasa materia. Nu dai doar din clasa a 12 a. O sa Primești o programa cu ce trebuie sa înveți pentru bac.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Româna și istoria sunt obligatorii la uman. La proba opțională, geografia e cea mai ușoară. Găsești niște materiale foarte bune pentru BAC aici: https://www.facebook.com/Vreau-să-iau-BAC-ul-521961071330886/
P.S.: Dai doar din Istoria și Geografia de a XII-a