| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa urmez o facutate cu profil economic, si vreau sa aleg intre ASE - FABIZ si Politehnica - FAIMA. Daca sunteti la vreauna sau aveti informatii as vrea sa mi spuneti cum vi se par, care e mai buna, din ce puncte de vedere. Am inteles ca la terminarea ase-ului primesti diploma "economist" iar la FAIMA primesti "inginer in economie" care e mult mai bine cotata. Multumesc!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

FAIMA este o facultate foarte slaba, fac fata persoane cu extrem de putine cunostinte. Ei vor iesi pe piata muncii, vor da dovada de prostie si lipsa de calificare si abdolventii facultatii vor fi evitati ca ciuma. Alege o facultate cu examen de admitere si concurenta mare, asta inseamna ca acolo studentii sunt buni si absolventii asemenea, ceea ce inseamna ca diploma este bine cotata.