| Razvan2022 a întrebat:

Salut! Astăzi profesorul de civica mi-a pus nota 9 pe un test pe care eu l-am dat acasă deoarece eram răcit și astăzi la școală mi-a pus 9 fara sa îmi corecteze testul, adică doar s-a uitat 3 secunde pe el și vreau să știu dacă are voie să îmi pună nota pe test cât timp nu l-am dat la școală

Răspuns Câştigător
| andreierdna91 a răspuns:

Nu stiu in situatia asta daca avea sau nu voie, cert este ca 80% (cel putin) din ce se intampla in clase sunt ILEGALE (ma refer chiar la legea din Romania, nu e doar un cuvant folosit aiurea) insa nu avem ce face. Nu poti sa faci scandal pentru ca omul e om, chiar daca are o functie care ar trebui sa presupuna OBIECTIVITATE, se va razbuna pe tine cu note mici si-ti strica media de tot. Deci pana nu fac chestii extrem de grave (sa bata elevi, sa-i abuzeze fizic sau psihic) nu prea ai ce le face profesorilor (in sensul ca indiferent ce faci, chiar daca se iau masuri contra profesorului din partea conducerii, tot el/ea iti va fi profesor in continuare si va avea grija sa nu te uite si sa-ti strice mediile in continuare).

| Razvan2022 explică (pentru andreierdna91):

La noi in școală profesorul știe de frica elevilor, pentru că și a luat bătaie de la elevi, i au furat telefonul elevii, i au spart telefonul elevii și el e și popon....r

| andreierdna91 a răspuns (pentru Razvan2022):

Desi nu e o varianta corecta, unii o merita. La fel ca si unii elevi care ar merita batuti. Nu e cazul sa generalizam, dar unii chiar merita (atat profesori cat si elevi).

9 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Fă contestație dacă îțî pasă.
dar la ce ți-ar păsa?
Spune-i la director că face discriminare dacă tu crezi că a făcut asta doar ca să ia alții bursă poate crezi că ii dă șpagă
Altfel cu ce te-ar afecata? Dacă nu vrei bursă eu la vâsta ta alergam după gagici de cât să mă gândesc la ce note luam la școală.
eu dacă aveam nota 7 la toate materiile eram cel mai fericit om de pe planeta
nici nu imi trebuia mai mult că mă băteau colegii dacă cumva îndrăzneam să le arat la profesori că se poate să își facă cineva temele sau să învețe la vreo materie
nu se inventase cuvantul buling ci invide răutate răzbunare pe cel ce ia mai mult de 7. si ca să evit pumnii colegilor și răutățile lor încercam să nu iau niciodata mai mult de 7 la nimic.

| Razvan2022 explică (pentru RxTx):

Vreau sa am 10 pe linie că sa oftic o colega care își bate joc de toți colegii și de asta

| Violleta2022 a răspuns:

De unde stii ca nu ti l-a corectat, odata ce era deja corectat, cand ai ajuns tu la scoala?
El doar s-a uitat cu cat te-a notat atunci si acum ti-a spus nota!
Bineinteles ca are voie sa-ti puna ce nota considera profesorul, conform testului scris!

| Razvan2022 explică (pentru Violleta2022):

L-a corectat pe loc

| Razvan2022 explică (pentru Violleta2022):

L-a corectat pe loc, deoarece atunci am venit la școală și mi-a zis sa ii dau testul

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, are voie.

| mont a răspuns:

Da, are voie. Poate da note inclusiv pe teme de casa, referate.