| Ionatto a întrebat:

Astăzi s-au afișat rezultatele pentru admiterea la licență la ase și majoritatea facultăților. Am media 9, 05 la bac și am fost admis la taxa. Întrebarea mea e: pot intra la buget de la începutul anului? Ma gândesc ca o sa fie mulți care o sa se retragă de pe locurile de la buget. Spre exemplu am depus dosar la Facultatea de administrație și afaceri din cadrul Universității București la departamentul marketing și administrația afacerilor și ultimele medii la buget acum sunt 9, 12 la marketing și 9, 50 la administrarea afacerilor. Anul trecut ultimele medii au fost cam 8, 50 la marketing și 8, 80 la administrarea afacerilor. Ar trebui sa ma duc sa depun diploma de bac în original și sa spun ca vreau sa fiu mutat la buget în caz ca se eliberează locuri? Trebuie sa plătesc vreo taxa sau ceva? Pe site nu găsesc informații pentru cineva aflat în ipostaza mea.

1 răspuns:
| Florin9Florin9 a răspuns:

Dacă confirmi o să fii mutat automat la buget dacă nu confirmă un anumit număr din cei care sunt deasupra ta. La cea cu media 9, 12 ai șanse să treci la buget, la cealaltă ai șanse mai mici puțin dar nu se exclude.