| AvriMarian a întrebat:

Automatica vs Electronica la fac. din Cluj. Ce ati alege? Si de ce? As dori cat mai multe informatii despre ambele facultati va rog. Si. poti face fata la ele daca nu esti tocmai un geniu? Adica, sunt bun la mate si la fizica, imi plac f mult, dar nu sunt olimpic sau asa.

Răspuns Câştigător
| Unicornlover7 a răspuns:

In cluj, facultatea de automatica este mai buna decat cea de electronica, asa ca inveti lucruri mai multe si vei fi mai bun ca meserie pe viitor. Nu trebuie sa fii un geniu casa intri, trebuie sa stii chestiile de baza pentru ca oricum in facultate le reiei. Tatal meu lucreaza la constructii de masini ca profesor si mi-a recomandat de mult Automatica. Ai informatii pe site-ul utcn, iar daca nu ajung, il voi mai intreba pe tatal meu si iti mai dau un raspuns.

| AvriMarian explică (pentru Unicornlover7):

Multumesc mult! Nu intratul e problema, am emotii pentru terminarea facultatii laughing Dar tind spre automatica, mi se pare mai aproape de ceea ce imi doresc. Daca mai e ceva, te voi intreba happy

1 răspuns: