| anonim_4396 a întrebat:

/Buna!
Ce inseamna "Matern limba Italiana/Chineza/Maghiara/etc." din dreptul profilului liceal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca se invata in limba respectiva, care este limba materna a elevilor (elevii sunt etnici italieni, chinezi, maghiari, etc). Sigur ca pot intra si elevi de alte nationalitati decat limba materna dar trebuie sa stie bine limba respectiva.

2 răspunsuri:
| HaideeSarpiliii a răspuns:

Limba materna =limba care se vb în tara în care te.ai născut, imi dai și mie prima fundă?

| HaideeSarpiliii a răspuns:

Limba materna = limba care se vb în tara în care te.ai născut, imi dai și mie prima mea fundă?