| anonimbuc21 a întrebat:

Salut
Ca sa aflu o funcție sintactica
La ce pun întrebare? Cum?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa nu-ti faci temele pe aici! Nu este voie. Citeste: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| TheRealFantasy a răspuns:

Cauta prin carti sau pe net, sigur gasesti tot, determinare sa ai. Fiecare functie sintactica e definita diferit si au definitii foarte simple, ia-le pe toate in parte ca sunt destule si nu are rost sa irosesti timpul!
La intrebarea cum? este complement circumstanțial de mod, restul complementelor foarte similare doar ca sunt de timp de loc etc.
Tu nu ai invatat la clasa?