| Agardek69 a întrebat:

Salut, cam ce materii se fac la facultatea de Alimentatie si Turism? Se intra greu? Sunt student in UK si nu am diploma de BAC, stiu ca ma pot duce la cadrul ministerului din Romania ca sa imi autentifice diplomele de aici in locul bacului.
Multumesc

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

In principal materii legate de economie

| LittlePoppy a răspuns:

"Sunt student in UK si nu am diploma de BAC"
Cum este posibil asta?

| Eireann a răspuns (pentru LittlePoppy):

Daca a facut liceul in UK banuiesc ca a facut calificari de UK cum sunt GCSE sau A level.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LittlePoppy):

1. In UK nu se da bac.
2. In UK, termenul de "student" nu se foloseste doar pentru cei de la facultate, ci si pentru studentii de liceu/gimnaziu/generala.

Numai in Romanica termenul de "student" este atribuit doar studentilor de la facultate. Ceea ce e cam ciudat, mai ales pentru straini.

| LittlePoppy a răspuns (pentru anonim_4396):

In "Romanica" se traduce prost de toti cei ce cred ca stiu engleza dar nu stiu limba romana. Sunt cateva exemple celebre de greseli.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LittlePoppy):

Da niste exemple