| Wordofthat999999 a întrebat:

Care este cea mai buna facultate de psihologie din Bucuresti înafara de cea din Universitatea din Bucuresti, am auzit de Universitatea Spiru Haret, Universitatea Ecologica, Titu Maiorescu etc dar nu stiu care sa aleg.

1 răspuns:
| sorinqk a răspuns:

Din ce se aude in aceasta zona, a psihologilor, cea mai buna facultate de psihologie este cea de la Titu Maiorescu (avand mai buni decat Univ Bucuresti) DAR are si un minus big grin cea mai mare taxa, respectiv 950 Euro la IF si 1100 la ID
La Spiru Haret sunt profesori buni (ii gasesti pe Nicolae Radu, Dragos Carneci si multi altii) dar vei gasi un interes mai scazut al studentilor pentru tot ce se ofera acolo. Au si workshopuri gratuite, invitau diversi psihologi, etc dar nu prea se inghesuiau studentii, spuneai ca le cere cineva bani. De invatat ai de la cine invata. Este si cea mai ieftina, parca 2300 lei.
Despre Ecologica si Hyperion nu stiu nimic, nu te pot ajuta cu detalii despre ele.
Daca vrei IFR alege clar Spiru Haret. Daca vrei IF atunci mergi la Titu Maiorescu, daca iti permiti taxa (cred ca este justificata dar pentru mine a fost prea mare. Ii cred ca nu poti angaja cei mai buni profesori cu o taxa de studii mica dar...)