| ViorelAP a întrebat:

Care este diferenta dintre bacul dat in sesiunea speciala si cel din iunie-iulie? Anul asta dau bacul la fizica si as dori sa stiu daca e la fel ca si grad de dificultate ca cel de la olimpici sau daca se respecta aceeasi structura? (daca problemele sunt similare)

Răspuns Câştigător
| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Ideea este ca in cazul in care un elev s-a calificat la olimpiada la faza internationala atunci da bacul mai repede pentru a se putea pregati. Dificultatea este aceeasi ca la bac(programa identica). Pana la urma nu ar fi corect sa le dea mai greu fiindca sunt olimpici dar in acelasi timp nici mai usor.Cat despre exercitii pot fi orientative.Deci s-ar putea sa se respecte structura(in general la mate ca la romana iti poate da orice).

1 răspuns: