| Vali215 a întrebat:

Care sunt cărțile care v-au marcat cel mai mult? Mă interesează orice gen. Și câteva detalii, dacă doriți. Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Fratii Karamazov (Dostoievski); Dragoste pe vremea holerei(Gabriel Garcia Marguez)Cuore Inima de copil(Edmondo de Amicis).

| IsabelaIssa a răspuns:

Cartea lui Enoch,
https://extraterestriiprintrenoi.wordpress.com/2012/02/
De asemenea recomandări de cărți din acest blog.

| Cameliapantiru a răspuns:

La răscruce de vânturi (Emily Bronte), Portretul lui Dorian Gray (Oscar Wilde), Numele trandafirului (Umberto Eco), Omul în căutarea sensului vieții (Victor E Frankl), Jurnalul Annei Frank, Anna Karenina (Lev Tolstoi), Crimă și pedeapsă (Dostoievski), Pânza de păianjen (Cella Serghi), Maitreyi (Mircea Eliade), Nuntă în cer (Mircea Eliade).

| Archangells a răspuns:

Biblia, Noul Testament

| Erik55 a răspuns:

Trilogia "Jocurile Foamei"
Sunt 3 dintre cele mai interesante si captivante carti pe care le-am citit.
ai aici un scurt rezumat al primei carti daca vrei mai multe detalii : )): https://blogulresponsabil.wordpress.com/......ger-games/

| Vali215 explică (pentru Erik55):

Mulțumesc! Mi-am luat azi toate cele 3 cărți în pdf.

| Erik55 a răspuns (pentru Vali215):

Cu plăcere
Daca vrei poți sa te abonezi la blogul din postare pentru ca o sa mai apara mai multe recenzii de carti, inclusiv celeilalte 2 carti din Trilogia "Jocurile Foamei"