| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, ce carte mi-ar fi de folos pentru proba la istoria romanilor de la admiterea academiei de politie, ar fi ok un manual de clasa a 12-a de la uman (tind sa mentionez ca sunt la real pe stiinte ale naturii) sau exista vreo carte speciala pentru asa ceva? Multumesc anticipat,

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi pe site-ul oficial al Academiei de Politie Admiterea 2020 si acolo sunt indicate manualele si capitolele din care poti invata.

| AlexAlxAlex explică (pentru Ioandelasal):

Nu zice, sunt doar subiectele din anii anteriori, in schimb am gasit o platforma a academiei care costa 40 euro pe an si are toate materialele necesare, acum nu stiu cat sunt de corect explicate, am gasit si carti, doar ca sunt foarte multe si nu stiu care ar fi cea mai buna.