| NeluCurcanuuuu a întrebat:

Ce credeti ca se va da la evaluarea nationala 2014 la limba si literatura romana? ma refer la compunerea de la prima parte.

5 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Eu sper sa ne dea epic, dar cred ca ne vor da mesaj.

| MadRaven a răspuns:

Eu zic că ne dă ori o argumentare (dă Doamne să nu) sau un mesaj al unei opere lirice. Poate chiar semnificaţia titlului.

| Lαrisα a răspuns:

Probabil ne va da tot mesajul textului, dar mai bine inveti si genul liric, epic, basmul, nuvela, schita, fabula si pastelul. Poate da orice. A da... sau semnificatia titlului.

| xSequel a răspuns:

Ne va da argumentare ca este fabula. Sau opinie despre mesaj.

Răspuns utilizator avertizat