| FlorinSandu15 a întrebat:

Salut, ce deosebeste un liceu tehnologic de unul teoretic, adica, bacul la un liceu tehnologic are aceeasi valoare ca la un liceu teoretic? Daca iau bacul la tehnologic pe profil de automatizari, pot sa ma fac si altceva sau trebuie sa ma fac ceva din domeniu? Deoarece nu prea imi place profilul acesta

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca are aceeasi valoare, important este sa ai diploma de bacalaureat. Nu stiu ca vreo facultate, indiferent din ce domeniu, sa conditioneze participarea la examenul de admitere de profilul liceului absolvit.