| Wordofthat999999 a întrebat:

Ce facultate din Bucuresti este specializata in psihologie criminalistică, sau la ce facultate trebuie sa dau pentru aceasta sectie. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Poți urma Facultatea de Psihologie din cadrul Universității București (unde ai cursuri și de psiholigie criminalistică), iar apoi să urmezi un master în Criminalistică la Facultatea de Drept din cadrul Academiei de Poliție Alexandru Ioan Cuza.
Nu te-ai gândit să iei în considerare și varianta de a pleca din țară? Englezii au niște specializări puternice pe Criminologie/Criminalistică și asta încă din ciclul de licență, știu asta pentru că am un prieten care a terminat la University of Coventry și lucrează în domeniu acum. Interesant, baftă!

| Wordofthat999999 explică (pentru ChristianKalman):

Vreau sa plec dar dracii astia de parinti nu ma lasa acum. Peste un an ma duc in Norvegia.

| ChristianKalman a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Ia-ți un an pauză și poate îi convingi. Lucrezi undeva, strângi bani. Eu am plecat în Austria pentru facultate și termin anul ăsta și masterul dar nu mă mai întorc decât în vacanțe. happy

| Wordofthat999999 explică (pentru ChristianKalman):

Bravo! Asa sa faci, fie ca fac aici facultate, voi sta aici un si fac un an ca sa nu faca ai mei spume si in acelasi timp ma voi angaja si voi strange bani.

| ChristianKalman a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Să nu cazi în capcană, dacă începi în România, slabe șanse să mai pleci. Numai bine îți doresc!

| Wordofthat999999 explică (pentru ChristianKalman):

Fac un an de facultate aici si dupa renunt si plec in Norvegia si in acelasi timp voi lucra sa strang si bani... n.am de ales. Oricum plec, fac si pe dracu in 4 si tot plec, e vorba de viitorul meu pana la urma si mi-l organizez cum doresc eu, nu cum vor părinții sau altii.

6 răspunsuri:
| FanulMeu a răspuns:

Psihologia criminalistica se face la master nu la licenta happy, mai intai trebuie sa termini o facultate de psihologie sa iti iei licenta si dupa te poti duce la criminalistica (Masterul il poti face si la alta facultate nu conteaza unde ai terminat ), ultima data cand am cautat erea doar la Timisoara, poate s-a schimbat.