| ArsenalDanea a întrebat:

Ce inseamna sau la ce se refera din,,Chicken, broilers or fryers, breast, meat only, cooked, fried/roasted/stewed"cuvintele,, broilers or fryers" respectiv "fried/roasted/stewed". Adica fried/roasted/stewed stiu ca se refera la modul de preparare, dar care e diferenta intre ele? Ce semnifica fiecare? Fundaa.

Răspuns Câştigător
| pucca1383 a răspuns:

Buna. Fried este prajit in ulei, de obicei, la foc deschis, pe aragaz. Roasted este tot prajit sau fript, dar la cuptor. Stewed este fiert inabusit (adica cu un capac deasupra sa se faca aburi).