| AGuyOnTheInternet a întrebat:

Salut.Ce parere aveti despre profilul stiintele naturii?
Stiu ca presupune 3 materii cu care eu nu sunt asa bun prieten:mate, chimie, fizica.
Am inteles ca la bac voi da romana, mate si la alegere bio, chime sau fizica.As merge pe acest profil cu meditatie(la mate) pana la bac.

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

E un profil unde inveti chestii interesante. De-asemenea, unul unde ai nevoie sa memorezi toate detaliile minuscule pentru a intelege viitoarele informatii. E important sa inveti constant, sa fii constincios, ca altfel o sa iti fie mai greu sa recuperezi decat la alte materii unde capitolele nu au legatura, musai, intre ele.

Desi probabil esti tanar si nu stii ce vrei inca, absolvirea acestei filiere te va ajuta daca vrei sa devii doctor, asistent, cercetator, inginer sau orice alta meserie care nu numai ca este platita bine, dar e esentiala pentru bunul mers al societatii.

Daca esti pasionat cu adevarat, baga-te. Daca nu, identifica ce vrei cu adevarat de la viata.

Mult spor!

| AGuyOnTheInternet explică (pentru Delcatty):

Multumesc mult pentru raspuns.chair m-a ajutat!

| Delcatty a răspuns (pentru AGuyOnTheInternet):

Cu placere, ma bucur!