| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre sistemul de invatamant din Romania? Multumesc!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este jalnic. Cu plăcere.
Pa, pa.

| georgesur a răspuns:

Intrebarea este retorica? laughing

| Razvan a răspuns:

De-a dreptul patetic.Se pune accent pe niste chestii absurde de care oricum nu te lovesti in viata.Prea multa materie in prea putin timp. Ore compacte puse astfel incat sa dai si cinci lucrari consecutiv intr-o zi.Profesori care vin la ore doar de dragul de a-si lua salariul. Elevi care nu mai invata pentru ca fie parintii lor sunt bogati si le pot asigura viitorul fie renunta la scoala pentru ca nu mai au bani pentru a-si continua studile.Si pe langa aceste doua extreme mai sunt si elevi normali, care se duc la scoala doar de dragul de a avea de unde veni care mereu au de comentat ceva despre cineva si a caror stare generala este plictisealahappy

| Betty a răspuns:

Vai de capul luioh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nivel foarte scazut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult prea dur, prea multa teoriei, putina practica. In scolile generale si licee se face carte, nu gluma. La facultate poti da la fara frecventa si te-ai scutit. In mare parte, sunt multumita. Cand vad colege venind din alte tarii si zic ca ceilalti sunt la un nivel extrem de scazut(nu stiau sa faca diferenta dintre un mamifer si animal).

| deeeeeebora a răspuns:

Este foarte bun pentru persoanele care n-au chef sa invete.La noi poate iesi oricine orice.In tot raul ii si-un bine, nu? E jale dupa 12 ani de zile nu ramai aproape cu nimic