| leoleutzu395 a întrebat:

Ce poate pica maine la bac la romana? Si la real cat si la uman? Am inteles ca la real pica Liviu Rebreanu si la uman Camil Petrescu asa este? Alte opinii?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde ai inteles ce pica? Parca era tragere la sorti. Vezi viitorul?

| sierra1 a răspuns:

"Am inteles ca la real pica Liviu Rebreanu si la uman Camil Petrescu asa este? Alte opinii?"

una unanimă: basmul (sau mai exact, basme)

| Lowkee a răspuns (pentru sierra1):

De ce e unanima? De unde stii va asta pica?

| sierra1 a răspuns (pentru Lowkee):

Ei, ai văzut că au fost basme că pică Rebreanu/Petrescu?

| Ciprian2019 a răspuns:

Subiectele la romana de la bac sunt aici https://www.libertatea.ro/......at-3039004 asi ce s-a dat anul trecut la romana la bacalaureat. bafta sa ai!