| kta2012 a întrebat:

Salut.ce stiti despre bani pe abonamente pentru elevi navetisti? se mai dau? stiti ceva?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se mai decontează!

TREBUIE să vă dea banii pe abonamentele anterioare, la valoarea menţionată pe abonament ( când se vor primi bani de la Minister ) - pentru abonamentele avute până în iunie-iulie 2013!

Începând cu acest an şcolar ( deci, după 2 septembrie 2013 ) se decontează astfel :

" Conform OG nr. 29/2013, decontarea abonamentelor de transport pentru elevi se va realiza in limita unei anumite sume, astfel:

nu mai mult de 26 lei/abonament/luna pentru distanta de 3 km;
pentru distantele ce depasesc 3 km, pana la limita de 50 de km, suma de 26 de lei/abonament/luna se suplimenteaza cu 2 lei pentru fiecare kilometru, dar nu mai mult decat valoarea abonamentului lunar." - SURSA :
http://www.avocatnet.ro/......-suma.html

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| Kappone a răspuns:

Salut.Sunt din Jud.Galati.La noi la liceu s-a spus ca se vor da, dar nu se va deconta suma care e scrisa pe abonament ci se da o anumita suma pe kilometru.La noi se da 2lei/km. Sper ca ti-am fost de ajutor.Depinde si de liceu/judet/km.

| kta2012 explică (pentru Kappone):

Aa ok.dar lunile din trecut nu se mai deconteaza ca noua ultima data ne-a dat in iunie parca...si pe 2013 am inteles ca inca nu s-au dat

| Kappone a răspuns (pentru kta2012):

Pai din urma eu am primit doar pe o singura luna ( 100lei ) atat, decii mai sunt 11 luni + anul acestahappy slab rau de tot