| AlexCătălin21 a întrebat:

Salut,ce tara va place cel mai mult sau daca v-ar placea sa traiti acolo? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Austria,Liechtenstein sau Elvetia. Toate cele 3 tari sunt splendide (nu am fost niciodata acolo) Mi-ar place sa stau pe malurile lacului Boden (Bodensee),intr-un orasel numit Bregenz,in Austria,la o aruncatura de bat de Liechtenstein si Germania,precum si de Elvetia. Imagineaza-ti,scaldat in fiecare zi pe timpul verii...

P.Sbig grinaca ai invatat la geografie,ai sti ca Bodensee (lacul Constanta, din Austria, Elvetia si Germania, langa acest lac fiind orasul Konstanz, din Germania)
face parte din Rin.

| AlexCătălin21 explică (pentru IMC90):

Corect,si daca te gandesti ca popoarele germanice sunt atat de inteligente, toata lumea i-a exploatat, foarte multi sunt inalti, blonzi cu ochii albastri.Au printre cele mai mari nivele de educatie, pe acolo se ia bacalaureatul cu peste 90%. Lipsa de coruptie din politica, economie foarte ridicata cu PIB mare si monede puternice.Mai ales daca te-ai duce sa traiesti in Elvetia in regiunea Sanetsch, sau sa ajungi pe la, Lacul Geneva; unul dintre cele mai frumoase lucruri de pe Pamant...

| Florincrap a răspuns (pentru AlexCătălin21):

De cel putin 1.80 metri inaltime...

| Florincrap a răspuns (pentru AlexCătălin21):

Mai ales marca germana ce puternica era la vremea ei... Era ca Euro de astazi in Europa, folosita oriunde.

P.S:Foarte inalti, de cel putin 1.80 inaltime.Au o particularitate:majoritatea sunt blonzi.

Răspuns utilizator avertizat
| Florincrap a răspuns (pentru AllStillExistAllStillHaveAPurpose):

Cum spui tu.

| AlexCătălin21 explică (pentru Florincrap):

Le-am citit de mult.

| Florincrap a răspuns (pentru AlexCătălin21):

Si eu la fel.

24 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Oriunde in SUA

Răspuns utilizator avertizat
| positivity a răspuns:

100% Japonia, ador cultura lor.

Răspuns utilizator avertizat
| kyGirL a răspuns:

Franta mi se pare foarte interesanta.:X

| AlexCătălin21 explică (pentru kyGirL):

Scuze dar am spus tara.

| BaietzashuL a răspuns:

Romania!
Nu as lasa cultura si muzica noastra populara pentru nimic in lume.
Daca ar fi pe timp de iarna as pleca, nu stiu, in Brazilia, la caldura. Oricum as vrea sa traiesc undeva unde e cald mereu! happy

| AlexCătălin21 explică (pentru BaietzashuL):

Zici asta doar pentru ca locuiesti aici. Daca te-ai fi nascut in Germania de exemplu ai mai fi iubit Romania?

| tmy2 a răspuns:

Nu am o tara anume. mi-ar placea sa ma plimb mereu si la un moment dat sa revin in Romania, pana la urma aici m-am nascut, aici as vrea sa-mi cante popa

| OanaMsr a răspuns:

Germania sau Austria.

| Dodishor a răspuns:

Salut,eu as dori sa traiesc in praga, este o tara dupa parerea mea este superhappy