| Parker_Kip_1997 a întrebat:

Salut, cineva pe profilul Electronica si Automatizari, de aici? Vreau sa-mi spuna si mie cam ce face la profilul asta, ce practica face la sfarsit de an, d-astea. Cel mai bun >>>raspunsfunda

3 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

La profilul asta se invata electronica generala,limbaje de programare, electrotehnica, fizica, matematica (analiza si alte matematici). practica este de preferat sa iti alegi tu o firma sau o companie din industrie, care o consideri tu sau poti sa mergi in vizita la firme si sa iti alei unde vrei sa faci practica.Practica poti sa faci la calculator cu echipa care se ocupa de retele sau automatizare la masini cu echipa de mentenanta depinde ce vrei sa faci si ce iti place

| JusTPauL a răspuns:

Pracrica normala nimic deosebit. Cel putin asa a fost la mine.

| MySergiu a răspuns:

Man practică o sa faci la ce service vrei tu sau unde te repartizează profu'(pe domeniu electric ) Și o sa ai ca materii o grămadă de module la care se încheie media la sfârșitul celui de-al 2-lea semestru.