| DannyDiamant555 a întrebat:

Colocviul este important sau examenul de la materia respectiva. Ms

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum il considera fiecare profesor in parte. Sunt obiecte mai putin importante la care nu se da examen ci doar un colocviu si atunci bineinteles ca este important si ramai cu restanta daca nu il dai.

Sunt obiecte la care colocviul e ca un partial pentru examen si posibil nici sa nu poti da examenul daca nu ai luat colocviul samd

| DannyDiamant555 explică (pentru suntserios):

Mersi de raspunsuri, am fost am luat 8 multumesc pentru raspunsuri

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Examinarea se poate face oral sau în scris, prin examene sau prin colocvii. Colocviile sunt, de obicei, considerate mai puțin dificile decât examenele, motiv pentru care, la multe facultăți, acestea se susțin înaintea sesiunii, în perioada numită presesiune.

| DannyDiamant555 explică:

Ma refer ca daca lipsesc de la examen se intampla ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru DannyDiamant555):

Dacă lipsești, o să ai restanță.

| DannyDiamant555 explică:

Nu cred ca m-am exprimat corect. Ma intereseaza daca colocviul e important si ce se intampla daca nu ma duc la el

| Viorel47gk a răspuns:

Este foarte important frate!

| DannyDiamant555 explică (pentru Viorel47gk):

Deci daca lipsesc de la colocviu am restanta?