| Anonimramantoataviata a întrebat:

Salut,Cum aflu daca am fost exmatriculat? Nu am mai fost la scoala din octombrie si vreau sa stiu daca ma pot inscrie in alt liceu cand se termina semestrul.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Clarifica-ti intai situatia actuala, poate mai scapi cumva (sa nu pierzi un an).
Daca vrei neaparat sa te muti la o alta scoala, atunci cauta-ti una care te primeste.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te compatimesc.
Cu atatea absente (presupun nemotivate) vei avea nota minima la purtare, precum si sanse minime sa fii primit la alt liceu.
Chiar daca vei fi primit undeva, va trebui sa repeti clasa in care ai fost acum.

| Anonimramantoataviata explică (pentru Bula):

Pai da ma refer in toamna sa repet anul dar la alt liceu.

| Bula a răspuns (pentru Anonimramantoataviata):

Clarifica-ti intai situatia actuala, poate mai scapi cumva (sa nu pierzi un an).
Daca vrei neaparat sa te muti la o alta scoala, atunci cauta-ti una care te primeste.

| darrio2007 a răspuns:

Transferul la alt liceu se face doar in vacanta de vara, la sfarsitul anului scolar. Numai dupa ce iti rezolvi situatia scolara la liceul la care esti acum. Ce liceu crezi ca te-ar accepta cu atatea absente si cu nota 4 la purtare? Crezi ca iti va fi mai bine la alt liceu? Nu liceul este de vina pentru situatia in care esti, ci tu.

| Anonimramantoataviata explică (pentru darrio2007):

Ma refer la vara nu acum doar o sa pot repeta clasa a x a in alt liceu.

| sierra1 a răspuns:

Mediile le ai?