| sorin117 a întrebat:

Cum se face practica in restaurante pentru cei ce urmeaza profilul de Alimentatie?

Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

Salutare. Sunt la Alimentație publică pe tehnician în gastronomie. Noi practica când o facem la restaurant, pe noi ne pune să ducem meniuri la clienti, să debarasam mesele după ce pleacă ei, să facem curățenie pe mese și pe podele și dacă ne dau voie ospatarii sau daca se hotărăsc clienții până să plecăm de la masa lor când le ducem meniurile le putem lua și comenzile. Dar, în general, comenzile le preiau și la duc la clienti ospatarii.