| frateleian a întrebat:

Salut,daca am avut media la purtare in liceu (8, 9,9, 10) o sa-mi afecteze intrarea la facultate?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media generala la purtare a anilor de liceu este o conditie doar pentru scolile militare si din cadrul MAI, in celelalte scoli postliceale sau facultati nu se ia in considerare.
De altfel chiar pentru scolile indicate tu ai avea media la purtare, avand in vedere ca se cere cel putin media 9.

| anonima182000 a răspuns:

Depinde de fiecare facultate ce reguli are mai depinde si de ce ai avut media asa din cauza purtării sau a absentelor.