| amzagabby a întrebat:

Salut, daca am renuntat la liceu la sfarsitul clasei a 10-a (nu am media incheiata pe semestrul 2) si acum vreau sa ma inscriu din nou cum trebuie sa procedez?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui cand ai renuntat si ce varsta ai.
In orice caz vei putea continua liceul dar incepand tot cu cl. a X-a, de fapt ai terminat doar cl. a IX-a.
In functie de varsta vei putea continua tot la zi ori la seral sau cu frecventa redusa, daca ai depasit varsta clasei cu mai mult de 3 ani.

| BlankWhite a răspuns:

Cel mai bine e sa intrebi la secretariatul liceului respectiv, ori sa ii suni.Succes!