| Eminentturd a întrebat:

Salut, daca am scris la evaluarea natioanala la romana la a doua compunere ca tata era prieten cu primarul (desi nu e) se considera semn si imi poate fi anulata lucrarea? Tin sa mentionez ca nu am facut niciun alt semn care sa imi diferentieze lucrarea de celalte si am scris despre cetatea din textul de la subiectul al doilea.

4 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Nu se considera semn. Compunerea nu trebuie sa contina doar informatii adevarate.

| CdeMetal a răspuns:

Intr-o compunere nu trebuie sa scrii chestii adevarate neaparat, nu stiu acei profesori care sunt la cateva judete departare daca e tatal tau proeten cu primarul, oricum.
Nu se considera semn.

| Eminentturd explică (pentru CdeMetal):

Ma gandeam ca (dupa mentalitatea profesorilor) s-ar putea sa ii ajute pe cei care corecteaza sa isi dea seama cine sunt

| Kuurochin a răspuns:

Nu, nu se considera semn, stai linistit big grin