| Radu_Cezar_1997 a întrebat:

Salut, daca as vrea sa ma transfer de pe turism si alimentatie pe stiinte sociale, la ce materii este nevoie sa dau diferente? In clasa a 11a as vrea sa ma transfer, sunt a 10a.

Răspuns Câştigător
| Andersen2k18 a răspuns:

In primul rand trebuie ca ambele licee sa iti aprobe transferul. Din cate stiu la stiinte sociale nu se dau diferente este de ajuns sa ai media mult mai mare de cat a ultimului elev din clasa in care te duci. Acolo la stiinte sociale faci multa romana,istorie,stiinte umaniste precum: logica, psihologie, economie, filosofie. Sfatul meu este sa te duci la secretariat sa aflii mai multe detalii, dar repet nu cred ca va fi nevoie sa dai ceva diferente.

| Radu_Cezar_1997 explică (pentru Andersen2k18):

Multumesc, sper ca asa o sa fie

1 răspuns: