| Michilangelo a întrebat:

Daca e cineva care a facut, face acum sau pur si simplu cunoaste detalii despre Facultatea de Film din Bucuresti, as avea cateva intrebari care nu prea isi gasesc raspunsul pe net.
In primul rand, cate locuri sunt la buget? Nu am gasit absolut nimic legat de asta.
Apoi, este greu de intrat? La o prima vedere probele de admitere nu par extraordinar de grele, dar asta cred ca depinde de cat de exigenti sunt cei din comisie. M-ar interesa in special sectia Regie Film si Televiziune.
De asemenea, sunt nedumerit in privinta unor probe de la admitere. Mai exact acestea doua:
-Realizarea unei scurte narațiuni filmice pornind de la o temă propusă de comisie.
-Realizarea unei situații pornind de la studierea a 8-10 fotografii.

Multumesc!

1 răspuns:
| ipodelean a răspuns:

Gasesti raspunsurile pe www.ateismulactiv