| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca esti corigent la o materie pe vara, te moti muta in alt liceu, IN ALTA TARA, fara a mai da examenul de corigenta? clasa a 9-a.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti muta dar trebuie sa repeti cl. a IX-a, avand in vedere ca daca n-ai reusit la examenul de corigenta ai ramas repetent.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu pentru ca nu poti obtine actele necesare inscrierii la noul liceu. Poti, insa, sa dai examen la ei cu cele 8 clase anterioare si ai facut un an degeaba.