| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Dacă la sfârșitul clasei a 11-a de profesională nu iau examenul de mecanic voi promova clasa a 11-a și voi primi doar diploma de 10 clase pentru că 11 clase de profesională sunt echivalentul a 10 clase de liceu

5 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

Nu stiu cum vine cinversia la clasele de liceu dar oriunde te duci si esti intrebat de studii trebuie sa spui ca ai 8 clase si o profesionala.

| Darius2505 a răspuns (pentru NotNamed):

Da, dar eu zic că dacă nu iau examenul pentru obținerea calificării de mecanic voi primi doar diplomă?

| NotNamed a răspuns (pentru Darius2505):

Habar nu am, eu sunt la liceu. Ti.e rusine sa.ti intrebi profesorii de modul/mecanica?

| Darius2505 a răspuns (pentru NotNamed):

L-am întrebat pe dirigu' și tot ce mi-a zis e că am făcut 3 ani degeaba.

| Darius2505 a răspuns (pentru NotNamed):

Și am mai întrebat un profesor și mi-a zis că voi primi doar diploma de 10 clase. Dar vreau sa știu sigur cum stă treaba.