| Obama69420 a întrebat:

Salut, daca lipsesc in ultima saptamana de liceu (saptamana cand se incheie mediile) ce se intampla?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand vei avea media la purtare pe semestrul II scazuta, avand in vedere ca la fiecare 10 absente nemotivate se scade media la purtare cu 1 punct.
In al doilea rand poate sa nu-ti incheie media semestriala si apoi nici cea anuala la materiile la care nu ai cel putin 2 note, astfel ca vei fi declarat amanat la materiile respective si va trebui sa sustii examene la fiecare materie la care esti amanat.
In al treilea rand se poate sa ramai corigent la o materie sau mai multe, daca nu ai mediile anuale sa promovezi. Daca ramai corigent la mai mult de 2 materii esti declarat repetent.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Primesti absente si nota scazuta la purtare.
La fiecare 10 absente, ai 1 punct scazut la purtare.
Cum ai 5-6 ore zilnic, pe toata saptamana, poti aduna cel putin 30 de absente, deci 3 puncte scazute la purtare.