| Al3XxXStar a întrebat:

Daca merg in Franta din Romania se sta in carantina?
Eu lucrez in Anglia si acum sunt in Romania si ma gandeam daca ma duc in Franta o saptamana apoi in Anglia scap de carantina, stiam ca din Franta-Anglia nu se sta carantina.

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Hai lasa prostiile. Majoritatea vreti sa fentati legile si totul. Respecta regulile care ti se impun si sa dovada de maturitate.

| Andresso a răspuns (pentru Aasdfghj):

Legile sunt puse de niste incompetenți.
De ce sa stea degeaba in carantina daca nu are nimic.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Andresso):

L-ai verificat tu sau cum poti afirma ca nu are nimic? Legile sunt ca sa existe ordine, nu sunt facute ca sa fie incalcate de imbecili.

| Andresso a răspuns (pentru Aasdfghj):

Dar tu cum poti afirma ca are ceva? De ce sa-si piarda timp din viata pentru o idioțenie de lege ce te pune in sclavie 14 zile.
"Traim într-o țară libera" si mai ales "intr-o lume libera" mama ei de libera ce e.
Traim asa cum vor unii, cei care ne conduc, nicidecum nu traim asa cum dorim noi, liber.

Daca are coronavirus e treaba lui, suportă consecințele.
Eu unul, nu respect legile astea noi legate de coronavirus, mi se par facute fara cap, mai ales la noi in țară.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Andresso):

Bai frate tu te auzi ce spui? Cum adica daca are coronavirus e treaba lui? Pai imbolnaveste o gramada de oameni pentru prostia de a nu sta in carantina 14 zile? Hai scuza-ma dar esti total idiot sa afirmi asa ceva. Cine vrea libertate sa se duca si sa traiasca in padure daca societatea nu este pentru el. Pai de asta merge totul prost aici, ca veniti voi, inteligentii, geniile din strafundurile satelor care emiteti teorii si conspiratii. Dupa spuneti " dar nu merge nimic bine, dar de ce e asa?" De asta e asa! Din cauza ta si a celor ca tine si a lui. Vreti sa fentati legi, legile nu sunt pentru voi, sunt pentru prosti nu? Pai cu gandirea asta, du-te unde vrei si imbolnaveste-te doar tu si traieste liber in padure cat mai ai de trait. Se umplu spitalele pentru prostii ca voi, scuza-ma dar voi nu meritati locurile de acolo pentru gandirea asta primitiva.

| Al3XxXStar explică (pentru Aasdfghj):

Ba frate eu am intrebat ceva si primesc alt ceva.
Legiile ii respect, nu am nimic daca imi spune ca trebuie sa port masca si port in continuare.
Dar eu am patit ceva ce imi dovedeste ca virulsul ii fals. In Anglia am fost sa fac analize sa vad daca am virus si am platit £100 ca sa fac testul, ( am facut booking online, am completat detalii si apoi am platit) cand am vazut ce coada era am bagat ceva de el? Dar am am avut o supriza, mau sunat peate 2 zile si mi-au zis ca am virusul, prima data am zis ca ii SPAM si nu am bagat in seama dar am primit si email si cand am verificat numarul erau ei.
Cum dracu am virusul daca nu au controlat nimic?
Am si dova la telefon, telefonul meu inregistreaza toate convorbilile (app CUBE ACR), ca lucrez la livrari si sun foarte mult daca dorsesc sa la pachetul in siguranta.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Al3XxXStar):

Hai lasa-ne cu vrajeala asta de 2 lei. laughing)

| Andresso a răspuns (pentru Al3XxXStar):

Normal ca virusul e o mare minciuna, si un copilas de 7 ani isi da seama ca acest coronavirus este o facatura.
Du-te si incearca sa faci ce ai intrebat tu initial, poate o sa mearga.(mergi în Franța, dupa in Anglia)
Lasa-i pe astia care se cred destepti la o parte, ei de fapt habar n-au de virusul asta, mai bine nu puneai intrebarea asta aici.
Daca o sa te puna in carantina aia e, sunt niste idioti cei de acolo.
Am un coleg de facultate ce a vrut sa mearga in voiaj in cadetie, nu l-au lasat pe motiv ca are coronavirus, iar el nu a avut niciun simptom pana in ziua de azi, si tot nu-l mai lasa sa plece in voiaj din cauza unui test crest de niste idioti sa ne inchida pentru a ne manipula cum pla lor vor ei.
Nu asculta toti agaricii de aici, habar n-au cum e viata, ala care ti-a raspuns nu cred ca a trecut granița Romaniei la viata lui.

| Al3XxXStar explică (pentru Aasdfghj):

Sti cum e lumea e credula si proasta, crede tot ce vede, intreaba-te si tu din atata lume infectata si care a murit trebuia sa fie inmormantari fara numar? Daca moare cineva opa a avut virsul? Si la cum cica se raspandeste virsul cum dracu o cunostinta dea ta nu a luat virusul si a murit.
Inainte sa iti dai cu parearea puneti mici intrebari si o sa vezi virsul altfel. Hai noroc?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Al3XxXStar):

Tu te auzi ce debitezi aici? Pleaca in lumea ta conspirationista. Crezi si ca Pamantul e plat?laughing)
Prostii conspirationisti chiar merita sa vada ca virisul exista, mai scapam tara de dobitoci.

| Cksihja a răspuns:

Ce are dacă stai o săptămână în Anglia, te poți trezi că situația o ia razna în Franța și nu mai poți merge nicăieri.