| Fili1705 a întrebat:

Daca nu am intrat in BAC in sesiunea din iunie si dând in cea din august am luat la 2 materii 5 si la cea de a 3-a sub 5 va fi nevoie ca anul viitor sa sustin examenul doar la acea materie sau iar la toate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa sustii examenul doar la materia la care ai picat dar depinde de tine ce vrei, poti sustine examenul la toate sau numai la doua. In cererea de inscriere vei specifica la ce materie/materii vrei sa-ti fie recunoscuta nota.
Vezi ca media notelor trebuie sa fie de cel putin 6, asa ca, daca sustii examen numai la materia picata, trebuie sa obtii cel putin nota 8.

1 răspuns:
| Deea852 a răspuns:

Doar la cea la care ai picat iar media totala trebuie sa fie 6 sau peste 6.