| ionut2333 a întrebat:

Salut, daca nu am luat un examen la facultate, si nici in sesiunea speciala nu il iau, atunci cand voi da in toamna o sa platesc o taxa? Stiu ca la a doua reexaminare e cu plata. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atentie, daca nu-l iei nici in vara, fiind primul an de facultate, ramai repetent si pierzi facultatea.
In ce privesc taxele pentru examene, aflii toata informatia la serviciul de contabilitate al facultatii.
In principiu se platesc toate examenele, nu doar restantele.

| zurick a răspuns (pentru Violleta2022):

Ca să treci anul ai nevoie de un număr minime de credite de 40 ( din 60 ) însemnând că poți să ai restanțe atât timp cât ai acel număr de credite.
Da, o să plătești aceea taxă.
Examenele nu se plătesc și nici prima restanța.

| Frank51 a răspuns:

Depinde de facultate. În mod normal doar o restanță din anul anterior se plătește.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Da,asa e regula si la mine

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Se platesc doar restantele, nu lua in seama ce a zis "creanga" aia de mai sus