| elKOSHMAR a întrebat:

Daca nu am media necesara pentru un liceu, ma pot duce la altul si in semestru al 2 sa ma mut in liceul dorit?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti transfera in cursul cl. a IX-a deoarece se ia in considerare media de admitere. Te poti transfera doar dupa cl. a IX-a, atunci se ia in considerare media de promovare a acestei clase, care trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, la mine in oraș te poți muta doar după un an la liceul dorit si se dau niște diferențe ( depinde pe ce profil te duci).

| RaduCPM a răspuns:

Corect!
Și poți veni la liceul meu, că eu am terminat a12-a și cred că s-au eliberat locușoare

| elKOSHMAR explică (pentru RaduCPM):

In ce liceu Radu?

| RaduCPM a răspuns (pentru elKOSHMAR):

"Spiru Haret" Moinești
Modern dar clasic
Standarde ridicate dar nu exagerate
Profesorii corespunzători depinzând pe norocul tau (eu i-am avut pe cei buni)

| andreiminion a răspuns:

Da dar trebuie sa scoti media de intrare, adica scoti medie foarte mare in primul semestru.Bafta!

| Florinaex2 a răspuns:

Salut! Daca ai media necesara si mai sunt si locuri bineinteles