| Barbulescu_Paul_1998 a întrebat:

Daca nu intru intr-un examen in prima sesiune cum se procedeaza?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Te poti prezenta la examen in sesiunea de restante. Unele facultati programeaza o prima sesiune de restante in a doua parte a lunii februarie.

| Raducons a răspuns:

In sesiunea din toamna se mai poate da de ce mai multe ori.depinde de numarul de studenti cu restante, caz in care se poate organiza mai repede, adica in mai sau iunie.

| AlexCristi97 a răspuns:

Daca profesorul a amenintat studentii ca nu ii baga in examen pe motiv de prezente sau ii baga doar pe cei care au predat ceva anume (de exemplu un proiect) iti recomand sa mergi sa vorbesti cu el, poate te primeste in examen in prima sesiune.
Daca nu, va trebui sa mergi in sesiunea de restante care, de obicei, este la 2 saptamani dupa incheierea sesiunii (intre saptamana de restante si incheierea sesiunii fiind o saptamana de vacanta din cate imi amintesc)